Novinky

X. konference AKUTNĚ.cz - zpráva z konference

X. konference AKUTNĚ.cz - zpráva z konference

 

17. listopadu 2018 se v Brně konala X. konference AKUTNĚ.cz, kde se letos poprvé v historii pořádání konference objevil blok Klinická farmacie v oboru Anesteziologie a intenzivní medicína.

Celkově byla odpřednášena čtyři témata týkající se činnosti klinického farmaceuta. PharmDr. Adéla Jakúbková představila systematickou činnost a úlohu klinického farmaceuta na JIPovém oddělení. Mgr. Lucie Polášková seznámila auditorium s činností a výstupy Pracovní skupiny pro ředění a podávání léčiv ČOSKF ČLS JEP za roky 2017-18. Problematika podávání léčiv do sond byla náplní posledních dvou přednášek. Činnost Pracovní skupiny pro podání léčiv sondou ČOSKF ČLS JEP byla představena Mgr. Milenou Čtveráčkovou. S vědecko-výzkumnou činností týkající se této problematiky nás seznámila PharmDr. Adriana Papiež.

Doufáme, že i v příštích letech se přednášky týkající se klinické farmacie stanou nedílnou součástí této konference pořádané nejen pro lékařské obory, ale i pro sestry a studenty lékařských i nelékařských oborů.

On-line reportáž z jubilejní X. Konference Akutně.cz